General
| Article number | BNEHR15/15 |
| Product category BN | Battery systems |
| Voltage | 400/230 V |
| Hertz | 50 Hz |
Batteries
| Number | 4 |
| Continuous power | 15 kVA |
| Capacity | 14,2 kWh |
| Autonomy | 0,58 hours |
Dimensions
| Length | 1620 mm |
| Width | 1150 mm |
| Height | 1920 mm |
| Weight | 840 kg |
Environment
| Emission | Zero Emission |