General
| Article number | ALM9-MK/LED |
| Product category BN | Lighting towers |
| Autonomy | - |
Engine
| Power | - |
| Engine type | - |
Lighting
| Number of lights | 4 |
| Type | LED |
| Output per lamp | 350 Watt |
| Light output | 191820 lumen |
Dimensions
| Length (in operation) | 1235 mm |
| Width (in operation) | 1372 mm |
| Height (in operation) | 9094 mm |
| Length (transport) | - |
| Width (transport) | - |
| Height (transport) | - |
| Weight | 630 kg |
| Tank capacity | -. |
Environment
| Emissions | Stage V |